Paskelbė, kada šiemet vyks Gatvės muzikos diena

Aštuntą kartą vėlyvas pavasaris Lietuvoje bus skirtas gatvės muzikai. Šiais metais, kaip septynerius metus iki šiol, Lietuvos mastu vykstantis GMD atgaivins šalies gatves trečią gegužės mėnesio šeštadienį. Šį kart tai bus gegužės 17 – oji.

 

Vilniuje gatvės muzika šiek tiek struktūrizuojasi: Pilies gatvė bus skirta tik akustiniams instrumentams, tokia pat akustinė šiais metais bus ir Vokiečių gatvė. Rotušės aikštė bus skirta veiksmui – visoms akcijoms, kurios jungiasi prie GMD. Vilniaus gatvė šiais metais priklausys grupėms ir atlikėjams, kurie savo pasirodymus panorės įgarsinti, o Gedimino prospektas pavirs didžėjų arena. Laikas rinktis kuri gatvė bus Jūsų lankomiausia.

 

O pati gatvės muzikos dienos idėja toliau skinasi kelią į tarptautinius vandenis: į jau trečius metus prie GMD idėjos prisijungusį Tbilisį kartu su muzikantais iš Ukrainos, Armėnijos, Kroatijos ir Lenkijos pakviesti Lietuvos gatvės muzikos dienos dalyviai muzikantai. Beissoul, Kazimieras Likša iš grupės „Karma“, Einius ir Baltasis Kiras Tbilisyje vyksiančioje GMD atstovaus Lietuvą.

 

GMD vyks ir Ukrainoje – Kijeve bei Lvove

 

Taip pat GMD pirmą kartą vyks Hagoje ir Norvegijoje. GMD data šiais metais sutampa su Norvegijos Nepriklausomybės dienos švente, tad pietų Norvegijos lietuvių bendrijos vadovas inicijuoja gatvės muzikos dieną Osle ir kituose miestuose. Kopenhagoje gegužės 17 d. vyks lietuvių dienos ir gatvės muzikos diena. Kadangi šių metų lietuvių dienų idėja yra Laisvieji miestai Miestuose: Kristianija (Kopenhaga/Danija) ir Užupis(Vilnius/Lietuva), tad ir GMD Kopenhagoje teritorija yra pasirinkta būtent Kristianija.

 

Andrius Mamontovas, GMD įkvėpėjas primena: "Nesvarbu, ar jūs profesionalas ar mėgėjas, ar grojate iš natų ar mokate tik kelis akordus, ar jūsų repertuaras didelis ar tik viena daina. Svarbu – tik gera valia ir noras kartu kurti šventę. Jei dar nei karto nedalyvavote GMD – laikas pradėti."


Į sąrašą