Kas pavertė ginklus muzikos instrumentais?

Greitasis atsakymas:
Idėjos autorės: papuošalų dizainerė Deimantė Litvinaitė ir reklamos tekstų bei idėjų kūrėja Aistė Jūrė.
Idėją įgyvendino: fotografas Tadas Černiauskas.

Platusis atsakymas:

Įvykiai Ukrainoje atkreipė visų dėmesį ir padažnino baisius sapnus apie karą. Tačiau baisėtis - mažiausiai ką galime padaryti. Nes veiksmas vyksta XXI amžiuje, o visuomenė - kaip niekad išsilavinusi ir įgali. Reikia apie tai kalbėti, o dar geriau - groti.

Pamanėme, kad kasmetė ir vis naujus Lietuvos bei pasaulio miestus užkrečianti Gatvės muzikos diena yra puiki platforma priminti apie muzikos galią. Istorinė patirtis sako, kad muzika karuose - veiksminga. Ji atlieka visuomenės klijų funkciją.

Todėl susitikome su Gatvės muzikos dienos organizatoriumi Andriumi Mamontovu ir pažadėjome padovanoti šiam renginiui plakatus, kurie neignoruotų karo temos, o atvirkščiai - primintų, jog visi mes siekiame taikos. Andriui buvo artima ši idėja, todėl jis aktyviai įsitraukė į kūrybinį procesą. Sukurti ginklus, pavirtusius į muzikos instrumentus, pakvietėme fotografinių manipuliacijų virtuozą Tadą Černiauską, kurio V. van Gogo portretas atvipino žandikaulį maždaug pusei pasaulio.

Mūsų koloboracijos rezultatas - šiųmetiniai Tarptautinės Gatvės muzikos dienos plakatai. Pasirinkome ne lietuvišką, o tarptautinį šūkį, nes kartu su renginio organizatoriais plakatus laisvam naudojimui įteiksime ir kitoms Gatvės muzikos dieną skelbiančioms šalims.

Už fotosesijoje dalyvavusius ginklus dėkojame „Eskadronui“, o už muzikos instrumentus - „Tamstai“.

Credits:
Creative Directors: Deimantė Litvinaitė, Aistė Jūrė
Photography: Tadas Černiauskas
Art Director: Deimantė Litvinaitė
Copywriter: Aistė Jūrė
Designer: Paulė Čyžaitė


Į sąrašą