Gatvės muzikos dienos senbuviai prieš jubiliejinę šventę prisimena pirmuosius pasirodymus renginyje

Gegužės 21 d. vyksianti 10-oji Gatvės muzikos diena (GMD) jubiliejinio renginio proga visus šalies muzikantus kvies į sostinę, kur prieš dešimtmetį gimė muzikantus ir klausytojus vienijanti muzikos fiesta. Kol šventės puslapyje pildomas artėjančios GMD muzikos žemėlapis, renginio senbuviai dalijasi prisiminimais apie jau prabėgusias Gatvės muzikos dienas.


GMD sumanytojas Andrius Mamontovas tikina, jog vienintelė šios šventės sąlyga yra kasmet nepaliaujantis stebinti dalyvių entuziazmas.
„Kiekvienais metais mano dėmesį labiausiai patraukia kūrybiniai entuziastai – dalyviai, kurie groja kokiu nors keistu, pačių pasigamintu instrumentu. Pavyzdžiui, kaskart apsidžiaugiu pamatęs tuos vaikinus, kurie groja radiatoriais jau kelintą GMD iš eilės“, – sakė A.Mamontovas. GMD sumanytojas Andrius Mamontovas tikina, jog vienintelė šios šventės sąlyga yra kasmet nepaliaujantis stebinti dalyvių entuziazmas.


A.Mamontovas tikino, jog šiemet per GMD norėtų niekieno nepastebėtas pakaukti naktį vilku ant Gedimino kalno, kad žmonės galvotų, jog jiems prisisapnavo Gedimino sapnas, o paklaustas, kokią visus suvienysiančią melodiją pasiūlytų gatvės muzikantams, atsakė: „Keturias pirmąsias Ludwigo van Beethoveno „Likimo simfonijos“ natas arba grupės „Metallica” dainos „Enter Sandman“ gitaros „rifą“.
Užsidegus GMD idėja, norisi dar ir dar. Tai paliudyti gali beveik visose Gatvės muzikos dienose dalyvavęs akordeonistas Andrius Šiška, grupės „Poliarizuoti stiklai“ ir „4Fun“.

Kai Andrius Mamontovas paskelbė „Eikit ir grokit“, aš ir nuėjau, – pasakojo pelnytai save GMD veteranu vadinantis senjoras A.Šiška.
„Kai Andrius Mamontovas paskelbė „Eikit ir grokit“, aš ir nuėjau“, – pasakojo pelnytai save GMD veteranu vadinantis senjoras A.Šiška. Nei vienos GMD nepraleidęs muzikantas tikino, jog jei ne muzika, iki šių dienų nebūtų išgyvenęs.
Anksčiau A.Šišką per GMD būdavo galima rasti Pilies gatvės pradžioje, bet jau antrus metus jo akordeonas skambės prie Valdovų rūmų: „Pernai, kai grojome kartu su Algirdu Montvydu (Donato Montvydo tėvu), publika mus pavadino šauniausiais grojančiais muzikantais. Buvo taip malonu tai girdėti! Tad, jei sveiki būsime, teks 10 kartą „grajinti“.


Šarūnas Mačiulis, grupės „Poliarizuoti stiklai“ lyderis, pirmąjį pasirodymą Gatvės muzikos dienoje prisimena taip, lyg jis būtų buvęs vakar: „Tada pirmąkart nuskambėjo mūsų nauja daina „Stasė“, na ir, žinoma, ne sykį kartojome „Medžius be lapų“, kurių vis prašė publika. Prieš dvejus metus skambant šiai dainai prie mūsų priėjo Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir pasakė: „Kaip linksma čia pas jus“. O kurgi nebus linksma!“


Pasak J.Ritčik, per GMD visame mieste skambanti muzika priverčia pamiršti problemas ir niūrias mintis.


Š.Mačiulis teigė, jog GMD yra puiki galimybė, kuria reikia naudotis – ypač jauniems žmonėms. „Sėdėti namie sudėjus rankas yra lengviausia, bet po to teks gailėtis, kad praleidote progą groti ir būti išgirsti“, – sakė muzikantas.
Grupės 4FUN vokalistė Julija Ritčik prisiminė 2007-uosius metus, kai vienintelį kartą nedalyvavo GMD: „Tądien krovėmės lagaminus, nes kitą dieną skridome į Helsinkį atstovauti Lietuvai „Eurovizijos“ dainų konkurse. Labai gerai prisimenu, kad tą šeštadienį su sūnumi trumpai pasivaikščiojome senamiesčiu, pasidžiaugiau gražia diena ir tuo, kad tiek daug muzikuojančių žmonių. Kiek nuliūdau, kad mes negalime prisijungti ir pagalvojau, kad kitais metais būtinai dalyvausime. Taip ir darome – nuo 2008 metų nepraleidome nei vienos GMD“.


Olandijos gatvėse grojusi Julija pasakoja, jog pirmą kartą gatvės muzikantus išgirdo Budapešte, būdama šešiolikos, ir laukė dienos, kuomet tai bus įgyvendinta ir Lietuvoje. „Didžiuojuosi tuo, kad jau po poros metų, kokiais 1990 m., Kaziuko mugėje su draugais grojome „The Beatles“, „Pink Floyd“, „Jesus Christ Superstar“ dainas“, – sakė J.Ritčik.


Pasak J.Ritčik, per GMD visame mieste skambanti muzika priverčia pamiršti problemas ir niūrias mintis. „Net jei eisi vienas, dainuosi ar muši būgną atokiausiame parko kampelyje, vis tiek puikiai praleisi laiką“, – tikino dainininkė.

Į sąrašą