Gatvės muzikos dienos’17 naujovės

Gegužės 20 dieną jau 11-tą kartą Vilnių ir 35-is Lietuvos miestus apjuos Gatvės muzikos diena. Be malonių, pasikartojančių GMD atributų renginys pateiks ir keletą naujovių. Maistas, grojantys robotai, GMDūzgės – nauji reiškiniai, kurie neša vieną bendrą žinią – Gatvės muzikos diena siekia plėtoti gatvės kultūrą sostinėje.

„Norime, kad gatvės kultūra nebebūtų įvardijama kaip niekuo nesidominčio ir „prarasto“ jaunimo terpe. GMD sako, kad tai gali būti kuriama ir kultūringa, pasižyminti visapusiškumu viešoji erdvė. Gatvės kultūra nebūtinai maištaujanti ir niokojanti, bet kurianti, praturtinanti miestą. Norime, kad tai būtų savirealizacijos, įkvėpimo, paieškų bei atradimo sfera. GMD kasmet kvies vis daugiau gatvės kultūros atstovų“, – skelbia GMD idėjos autorius muzikantas Andrius Mamontovas.

GMD maistas

Išėję pasivaikščioti ir pasikausyti muzikos šiais metais gatvėje galės ir užkandžiauti. Maitinimo įstaigos Jurgis ir drakonas, Pastopoly, Veggo, Peligroso, Aula food truck, Karvė ir viščiukas jungiasi palaikydami gatvės kultūros plėtojimo idėją ir savo maisto furgonus pastatys Gedimino prospekte prie V. Kudirkos aikštės.

GMD vaizdas

Formulę muzika plius maistas GMD pirmoji įkūnijo žinoma menininkė Jolita Vaitkutė, sukūrusi GMD plakatus iš makaronų, pomidorų padažo bei saldainių. Kitas menininkės kūrinys bus viešai regimas pačios šventės metu – Vilniuje atsiras laikina instaliacija iš gitarų.

GMD robotai

Išsiplės ne tik gatvės kultūros, bet ir gatvės muzikantų sąvoka. Robotikos akademija subūrė itin įdomių LEGO robotų muzikos grupę, kuri koncertuos greta kitų muzikuojančių. Lankytojai atėję į robotų zoną galės valdyti robotus ir jų dėka kurti įvairiausią muziką.

GMD eisena

Grupė Mood Sellers kviečia GMD švęsti dalyvaujant muzikalioje eisenoje. Iš Naujojo Orleano kultūros pasiskolinta tradicija pasiteisino praėjusiais metais ir šiemet sugrįžta su dar didesne jėga – muzikantų pastiprinimu. Taip pat kviečiami prisijungti visi šokėjai, aktoriai bei praeiviai, kuriems GMD yra šventė. Gegužės 20 dieną, 19 val. eisena pajudės nuo ŠMC, o galutiniame taške – Downtown Forest Hostel, Mood Sellers padovanos visiems susirinkusiems koncertą. „Pasiimk draugą, dūdą, būgną ir švęsk muziką gatvėse!“ – ragina grupės Mood Sellers nariai.

GMD eisena 2

Tradicinis GMD finalinis būgnų renginys Drum2gether taip pat peraugs į eiseną nuo Vilniaus Rotušės laiptų iki Gedimino 9 laiptų. Į mušamųjų instrumentų improvizaciją dalyvauti kviečiami ne tik muzikantai: kurti ritmingus garsus gali prisijungti ir praeiviai, o po renginio GMD rengėjai pirmą kartą siūlo nesiskirstyti ir kviečia į menų fabriką Loftas.

GMDūzgės

Nuo 22 val. ten prasidės GMDūzgės – nemokamas renginys visiems Gatvės muzikos dienos dalyviams ir svečiams, kuriame pasirodys aštuonios organizatorių atrinktos grupės. Visi GMD muzikantai, norintys savo kūrybą pristatyti oficialiose GMD dūzgėse iki gegužės 8 d. gali registruotis čia: goo.gl/Z7HLWR

GMD Vizija

Ateityje renginio organizatoriai GMD planuoja paįvairinti dar labiau: prie garsuose paskendusiose atvirose erdvėse grojančių ir dainuojančių muzikantų kvies jungtis ir kitus gatvės kultūros plėtotojus – ekstremalaus sporto megėjus (riedlentininkus, BMX‘erius, riedutininkus) gatvės gimnastus, gatvės šokių, lindy-hop atstovus, graffiti meistrus ir kitus galinčius papuošti miesto gatves savo kūryba.

Daugiau informacijos: www.gmd.lt

Agnė Žemaitytė

865295261

Į sąrašą